Name | Firm, Business Or Agency | Representing |
Hearing Date and Time: Executive (H) 3/8/2012 1:00 PM |
Aaron Wiles | None | |
Alan Kaufman | none | none |
Andrew Young | Individual | |
Brian Salata | None | |
Cecil E Crum | none | |
Craig Fales | None | None |
Dana Sheets | none | |
David A Orozco | none | |
David W Lawson | None | Self |
Deborah Rassel | none | |
Edward Doll | none | |
Eugene McMahon | na | |
isaac preston | none | |
JAMES C HARTON JR | NONE | None |
Jason Klinner | none | |
Jason Najacht | None | None |
Jay Carter | none | |
Jeff Carlson | none | Self |
Jerrod Askren | none | |
Joseph Lavecchia | NONE | NONE |
Joseph Mikalajunas | none | none |
Keith Schutte | na | |
Kelli Lapkoff | None | |
Kenneth Elledge | NA | |
Konstandinos Athanasopoulos | NONE | |
Les Post | Post Farms | |
Lowell Mills | None | Self |
Matt Adler | Citizen of Illinois | Citizen of Illinois |
Matt Adler | Citizen of Illinois | Citizen of Illinois |
Michael S Ananevicz | NA | |
Mike Ford | none | |
Milton Walp | none | |
Richard J Lucas | Loyola University | |
Richard S Gates | citizen | |
Robert Osinga | none | none |
Roger German | none | none |
Roland Bauer | none | none |
Roy Vincent | Not Applicable | Self |
Ryan Workman | None | |
Ryan Workman | None | |
Scott Bugner | None | None |
steve olson | none | |
Steven Ritter | NONE | |
steven sturtevant | none | |
Tim W Bowyer | None | |
TRACY WALLS | NONE | |
Tyler Hooker | none | |
William Lapkoff | None | |
Hearing Date and Time: Executive (H) 2/29/2012 11:00 AM |
Aaron Albright | None | |
Aaron Albright | None | |
Aaron Bricker | none | |
Aaron S Johnson | None | |
Adam Britton | myself | |
Adam Porter | Bank of America | |
Adam Ruiz | None | |
Adam Thomas | NONE | |
Adam Wesley | none | |
Al Rayski | NONE | |
Alan | none | |
Alan Davis | none | |
Alan Kaufman | none | |
Albert Dalto | none | |
Albert Dalto | none | |
Alisa Mecum | none | myself |
Allen Hinderliter | none | |
Alyce Dalto | NONE | |
Andre Queen | none | |
Andrew Bromeland | citizen | |
Andrew Harpst | None | |
Andrew Joost | none | |
andrew kremer | none | none |
Andrew Kurylo | Andy's Computer Solutions | |
Andrew Roselius | none | |
Andrew Young | Not Applicable | |
Andrew Young | Not Applicable | |
Andy L Moon | None | |
andy swartz | none | |
andy swartz | none | |
Angela Davis | none | |
Angela Setzer | None | na |
Ann Riter | None | |
Anne Woodshank | none | |
Anthony Britton | none | |
Anthony Foster | TFCreations | |
Anthony Rizzo | private | |
anthony scardina | none | |
Antonio Trevino | none | none |
Aris Tsaras | None | |
Art Netherton | None | |
ARTHUR E RYDEN | PRIVATE CITIZEN WHO SUPPORTS THE SECOND AMENDNMENT | |
Arthur Schreiber | none | Myself |
Ashley Doane | NONE | |
Ashley Tsaras | None | |
autumn lomax | homeowner | |
Barbie Moss | None | |
Barney B Shelburne | None | |
Barry Bourdage | None | |
Barry Gauen | RETIRED | |
Barry Housour | None | |
Barry Kirchner | none | |
ben brooks | -none | none |
Ben Buckles | none | |
Ben Hobbs | None | |
Ben Lavitt | None | |
Ben Lavitt | Prosys Systems | None |
Ben Potter | none | |
Benjamin Torres | NA | |
Bernard Morgan | none | |
Betty Richardson | Sangamon County Rifle Association | |
Betty Richardson | Sangamon County Rifle Association | Sangamon County Rifle Association |
Bill | ISRA | |
Bill Ahillen | None | |
Bill Angelini | none | |
Bill Dagner | State Farm Co. | |
BILL RASSEL | LAKESIDE COLLISION INC | |
BILL RASSEL | LAKESIDE COLLISION INC | |
Bill Schroeder | none | |
Billy E Terry | None | |
Bob Blacketer | None | |
Bob Donahue | none | |
Bob Jones | Real Estate Broker | |
Bobby G Hubbard Jr | None | |
Bobby Jones | None | |
Brad Duley | BFD GUNS | Brad Duley |
brad Shanks | none | |
Bradley Sayad | None | |
Brenda Carbonneau | none | |
Brenda Messex | None | none |
BRENDA TINNIN | NONE | |
Brent Ludwig | New Life Contracting | |
Brett C Cankar | None | |
Brett W Brock | None | |
Brian Banducci | None | |
Brian Bilotta | none | |
Brian Bolen | None | |
Brian de la Torre | none | |
Brian Dumonte | none | |
Brian Fink | None | |
Brian Gawthorp | none | |
Brian Guerin | none | |
Brian Hannah | None | |
Brian Hartman | Brian G. Hartman | |
Brian J Glim | none | |
Brian Kostopoulos | None | |
brian novotney | none | |
Brian Pettlon | None | |
Brian Pettlon | None | |
Brian Phillips | none | none |
Brian Phillips | none | none |
Brian R Pulst Sr | None | |
Brian Rieck | None | |
Brian Rubar | none | none |
Brian S Meinders | none | |
Brian Uhlenhake | Private Individual | |
Brian Uhlenhake | Private Individual | |
Brian Wheeler | None | |
Bruce R Dammann | Self | |
Bruce Fink | None | |
Bryan E Wilkins | self | |
BRYAN WILKINS | SELF | |
Calvin Zimmerman | None | none |
Candy Huffmeyer | none | |
CARL EDWARDS | NONE | |
Carl Fasig | None | |
carl justin | none | none |
carl weckel | none | |
Carlee C Kelly | None | |
Carol Lugge | none | |
Catharyn Wortman | none | |
Cecil E Crum | none | |
cephas armstrong | S3 Staffing LLC | |
Chad Bugle | none | |
Chad Falstad | none | |
Chadd Thompson | None | Chadd Thompson |
charla hendrey | . | |
Charles Absher | none | |
Charles Cavanaugh | none | |
Charles E Smith | none | |
Charles Guy | none | |
Charles Jurczak | None | |
Charles Nichols | None | |
Charles Pedrick | BNSF Railway | |
Charles Vandercamp | Taxpayer | |
Charles W Neal | none | |
Charlie- Betty Thomas | None | |
cherie williams | none | |
cherie williams | none | |
Cheryl Dooley | none | none |
Cheryl Lloyd | Trinity Christian School | |
Chris Duffey | Citizen | |
Chris mcElhinney | none | |
chris scardina | none | |
Chris Taylor | none | |
Christopher J Carter | none | |
Christopher Kowalski | None | Myself |
Chuck Chipman | None | Self |
Chuck Spencer | none | |
cindy bennish | none | |
Cindy Spillman | None | None |
Cindy Spillman | None | None |
Clarence A Neander | none | |
Claudia Pitchford | None | |
Clyde Larsen | None | |
Colleen La Plata | None | |
Connie E Terry | None | |
Cornelius C Andersen | none | |
Cornelius C Andersen | none | |
Craig Fales | None | |
Craig Friend | Village of Mackinaw | |
Craig Thilman | none | |
Curt Baum | none | none |
Curt Hibbs | None | None |
Curt Spannraft | None | None |
Curtis A Cook | none | |
D Farlye | Self | Self |
D Randall Taylor | none | Self |
Dainon Setzer | na | |
dale carter | retired | |
Dalma Citrano | None | |
Dan David | None | |
Dan Fidonik | none | |
Dan Montague | Woods Equipment Co. | |
Dan Montague | Woods Equipment Co. | |
Dan Murray | none | |
Dan Murray | none | |
Dana Keimig | None | |
Dana Sheets | none | |
Dana Sheets | none | |
Daniel Baxter | NONE | |
Daniel Bieck | none | none |
Daniel Bieck | none | none |
Daniel C Froelich | Personal | |
Daniel Cox | AHS Plumbing | AHS Plumbing |
Daniel Cox | AHS Plumbing | Daniel Cox, Pattie Cox, Lauren Cox, Allison Cox, Geena Cox, Jay Cox, David Cox |
Daniel Fayette | None | |
daniel h smith | pacific cycle | none |
Daniel Jett | None | |
Daniel T Guazzo | None | none |
Danny Parks | Rock Valley College | |
Danny Parks | Rock Valley College | |
Darrel W Haake | none | |
Darrell Reiling | None | |
Dave | None | |
Dave Froby | None | None |
Dave Hamm | none | |
Dave Hamm | none | |
Dave Hildreth | none | |
Dave Oak | NONE | |
Dave Reynolds | none | |
DAVID TARRANT | DAVI TARRANT | David Tarrant |
David A Cramer | none | |
David A Holquist | none | none |
David A Orozco | None | |
David Anderson | Self | |
David Blaskey | none | |
David Bussman | none | |
David C Selby | none | |
David Cockrell Jr | Civilian | |
David Cockrell Jr | NONE | |
David Cripps | none | |
David DeMik | none | |
David Elsie jr | tops plus | |
David Hildreth | none | |
David Hildreth | none | |
David Holtz | None | none |
David Korwin | Martin | |
David L Jones | None | |
david lawrence | none | Self |
David Liddy | Myself | |
David M Scarmardo | Glen Ellyn Park District | |
David Miller | None | |
David Mizell | None | |
David Mizell | None | |
David Moss | None | |
David Mulcahey | none | |
David Murdach | none | |
David Price | None | |
David Reimer | none | |
David Reimer | none | |
David Reimer | none | |
David Remkus | None | |
David Reynolds | none | |
David Russell Jacobson | None | Not applicable |
David Schmitz | Myself | |
David Selby | none | |
david stark | none | |
David Thomae | none | none |
David Umbarger | NONE | |
David W Lawson | None | Self |
David W Porter | none | |
David Walker | Self | |
Dean Mallires | Retired | |
Dean Alton | None | |
Dean DeVore | none | |
Deane Marrs | None | |
Deborah Rassel | none | |
debra campbell | none | |
Dennis Venhaus | Highland Pistol & Rifle Club | Highland Pistol & Rifle Club |
Dennis Vogt | none | |
Denny | none | |
Derek Forrester | Self | Self |
Derrick Burkle | none | |
Detective Wayne Halick | Millennium Investigations, Inc. | Millennium Investigations, Inc. |
Dexter Holmes | none | General Auto Parts |
Diana L Harszy | None | None |
Dominick Anthony La Spisa | None | Dominick La Spisa |
Dominick Bruno | self | |
Don Boyd | Dons Firearms | Myself |
Don Gwinn | Illinois Carry | |
Don Melka | Private Citizen | |
don sanocki | sce | |
Don Tottleben | none | |
Donald Citrano | None | |
Donald L Earel | None | |
Donald Scheer | None | |
Donald Tottleben | None | |
Donna Smith | none | |
Doris Hamilton | None | None |
Doug Durbin | none | |
Doug Fortner | None | |
Doug MacMorran | PDASearch, LLC | |
Doug Nippe | none | |
Doug Pottorff | none | |
douglas d dixon | none | none |
Douglas W Story | None | |
Douglas Winston | Winston Family | |
Dr Corey Bates | private citizen | |
DRAGAN BLAGOJEVIC | NONE | |
Dustin Heimer | None | |
Dustin Holt | TopClub PC | None |
Dwayne Terry | Private Citizen | |
Earl Flanigan | none | |
Earl Roben | none | |
ed adcock | none | |
Ed Doll | None | |
Ed Jenkins | none | |
Edward Englert | None | |
Edward L Raab | none | |
Edward Spizzirri | Self | Self |
Edwin Hill | retired | |
Eldee R Jackson Jr | NONE | |
Eli Brummett | Buena Vista Jewelry | |
Elizabeth Kleist | none | |
Emily Patterson | NONE | |
Eric Bazzell | us cellular | |
Eric Beasley | Private Citizen | |
Eric J Steiner | E & S Sales | E & S Sales |
Eric Lorenz | none | |
Eric Thompson | none | |
Ernest L Higgerson Sr | none | none |
erynn williams | none | |
Eugene Doetsch | None | None |
Evan Foster | None | |
Evan Peck | EQP, Inc. | |
Fenwick Taylor | non | |
frank caruso | self | self |
frank hogaboom | none | |
frank hoskins | none | |
Frank Landers | NONE | |
Frank Stratton | None | |
Frank Stratton | NONE | |
Frank Tureskis | none | |
Frank X Amstadt | None | |
Franklin W Russert | none | none |
Fred Carbonneau | none | |
Fred Carbonneau | none | |
Fred Landerman | None | |
Fred Turk | Home Owner | |
Frederick R Rapp | None | |
Garry Hickerson | None | |
Gary Brown | SELF | |
Gary Chaiken | None | |
Gary Elwick | None | |
Gary Hawkins | None | |
Gary Koester | none | none |
Gary Koval | None | |
gary l gray | retired | |
Gary Langmeyer | NFR Inc. | |
Gary Moser | OReilly Auto Parts | |
Gary Steines | None | |
gene kujawa | none | |
Gene Saari | Paladin Mgnt. | |
George Deas | none | |
George Ferrara | None | |
George Ferrara | Retired Engineer | |
George Flowers | None | None |
George Flowers | None | None |
George Malfatti | None | None |
George Payette | None | |
Gerald Ballinger | none | |
Gerald T Miner | None | None |
Gerald W Smith | Smith Law Firm, P.C. | |
Gerard Saraber | none | |
Gil cortes | None | |
Glen Coombs | none | |
Glen Embertson | None | |
Glen Lawrence | None | None |
Glenn Galle | none | none |
Gray E Smith | NONE | none |
Greg Brummett | Buena Vista Jewelry | |
Greg Fleming | none | none |
Greg Karm | None | None |
Greg Nelson | none | |
Greg Powell | Carry Safely, Inc. | |
GREGG DEKKER | Retired | |
Gregory A Campbell | none | |
Gregory Avila | none | Gregory Avila |
gregory nissen | none | |
Gus C Browne II | None | NA |
Gus C Browne II | None | NA |
Harold Wayne Sutherland | retiree | |
Harry Carrel | none | |
Heidi Thompson | None | Heidi Thompson |
henry harrison | agency | |
Henry Roe | none | |
Horace Garry | United States Air Force | |
Howard Bisco | None | |
HOWARD SNELL | RET. | |
J ALEXANDER MCWILLIAMS | NONE | NONE |
J ALEXANDER MCWILLIAMS | NONE | NONE |
J Griffin | none | none |
Jack Forbes | none | |
Jack A Mosher | NONE | |
Jack Erlinger | Retired | |
Jacob Bartels | Bowsers | |
Jaime Almazan | None | |
James | None | |
James Bell | Private party | |
james a gorecki | none | |
James Borkovec | Aspire Electric, LLC | |
James C Harton Jr | None | |
James Cox | NONE | |
James D Armstrong | none | |
James D Laban | none | |
james d laban | NONE | NONE |
James Filgut | 58 | None |
JAMES GENEROSO | NONE | |
James Gorecki | none | |
James Gorecki | none | |
James Gorecki | None | |
James H Slater | none | |
James J Miller | none | |
James Jenkins | None | None |
James Kingery | none | |
James Larson Jr | None | None |
James M Brusek | NONE | |
James Madara | none | |
James N Ladd | Self | |
James P Golden | None | |
james r brown jr | none | |
james r brown jr | none | |
James Roberts | none | |
James Roberts | none | |
James Roberts | none | |
James Roth | None | |
James Rudy | None | |
James Vesely | None | |
James Wenger | None | None |
James Wojciechowski | None | |
JAMIE BRAY | NONE | |
Jane Browne | none | |
Jane Kewley | None | None |
Janell Wesley | none | |
janet kujawa | none | |
Jared Hopper | Retired | |
Jason | resident | |
Jason Barz | none | myself |
Jason Klinner | none | |
Jason Pryor | none | self |
Jason Sterwerf | Individual | |
Jay Carter | none | |
jay williams | none | |
jay williams | none | |
Jean Kleist | none | |
Jeanne Lomax | homeowner | |
Jeanne Lomax | none | |
jeff zandonai | none | |
Jeff Cox | IBEW | |
jeff gaylor | hks systems | |
Jeff Gee | None | |
Jeff Johansen | none | |
Jeff Johnson | none | |
Jeff Siegrist | none | |
Jeff Sikkema | none | |
Jeff Wilcox | Jeff Wilcox Insurance | |
Jeffrey Green | Self | |
Jeffrey Green | Self | |
Jeffrey Hernandez | None | |
Jeffrey William Grigg | None | |
Jennifer carron | none | |
Jennifer Heimer | None | |
Jennifer Parker | None | |
Jennifer Ransdell | none | |
Jeremy carron | none | |
Jeremy Ingram | none | |
Jeremy Ingram | none | |
Jeremy Knautz | None | |
Jeremy Knautz | None | |
Jeremy Miller | none | |
Jerrod Askren | none | |
Jerry | none | |
jerry mcwilliams | none | |
JERRY MINION | None | |
Jill Filgut | none | |
Jim Ferrebee | none | |
Jim Ferrebee | none | none |
jim marando | Jfm Sales Associates Inc. | JFM Sales Associates, INc |
Jim Mayer | NONE | |
Joe | firearme-safety-training | citizens aginst restrective firearm legistration |
Joe | none | |
Joe Alberstett | none | |
Joe Lavecchia | NONE | |
John Boch | Guns Save Life | |
John Bunzey | None | |
john f tipsword jr | private party | |
John Fazzini | none | Sping Lakes Firearms Club |
John Fleming | Family | |
John Frazier | none | |
John Hamilton | None | |
John Hillock | None | |
John Inghram IV | Inghram & Inghram, Attorneys | |
John J Kortte | None | |
john janata | none | |
John Laidley | self employed | |
John Laukaitis | none | |
John Lux | RETIRED | |
John M Stelling | None | |
John M Zeigler | none | |
John Nixon | none | |
john nugent | none | |
John Orval Hannel | none | |
john pierotti | none | |
John R Hamilton | none | None |
John Raman | Good Electric, Inc. | |
John Reif | Individual | |
John Risko | none | |
John Roach | Private citizen | |
John Sarber | NONE | |
John Sikorski | none | |
john silva | none | none |
John T Frazier | none | |
John Thompson | retired | |
John Ullrich | None | |
John Verling | Private citizen | |
John Wesley | none | |
jon | none | |
Jon L Beck | none | |
Jon Maier | None | |
jon shields | none | |
Jonathan Chicoine | None | |
Jonathan Chicoine | None | Jonathan Chicoine, Masoud Khamisi |
Jonathan Kampwerth | None | |
Jonathan Smith | Self | |
Joseph | None | None |
Joseph A Schmidt | none | none |
Joseph E Harszy II RN | None | None |
Joseph Kowalczyk | None | None |
Joseph Mikalajunas | none | none |
Joseph P Haarstick | None | |
Joseph Provenzano | NA | |
Joseph R Wiklanski | Lake Court Medical Supply | |
joseph zarlenga | none | |
Josh McDanel | Self | |
Joshua La Plata | None | |
JUAN HERRERA | none | |
Jud Nogle | None | |
jude thaddeaus | NONE | self |
justin clark | none | |
Justin D Brueggemann | none | |
Justin Ferguson | None | |
Justin Moody | none | |
Justin Murphy | None | None |
Karen Immer | None | None |
Karl Arnold | none | Illinois Federation for Outdoor Resourses |
Karl Bo Arnold | none | Illinois Federation for Outdoor Resourses |
Kate Walter | none | |
Kathy Gorecki | None | |
Kathy Gorecki | None | |
Katie Tieken | None | |
Kaywin Paris | none | |
Keith Buercklin | None | |
Keith Buercklin | none | |
keith merrill | none | |
KEITH RANDALL | None | |
kelli zandonai | none | |
Kelly Klinner | Self | |
Kelly Shearer | Vissering Construction Company | |
Ken Crowley | None | |
Ken Smith | none | |
Kendall Pottorff | Individual | |
Kenneth Brumley | None | |
Kenneth Czerwinski | none | |
Kenneth E Krol | None | |
Kenneth Huff | none | |
Kenneth Landingham | none | none |
Kenneth Landingham | none | none |
Kenneth Morse | NONE | |
Kenny miller | None | |
Kent Barker | none | |
Kerry Stiman | none | |
Kerwin Law | none | |
Kevin Barrons | none | |
Kevin Collier | IL Dept of Corrections | |
Kevin Kowalik | none | |
Kevin Kowalik | NONE | |
Kevin M Kilgore | Personal | |
Kevin McGraw Jr | none | |
Kevin Rakoczy | None | |
Kevin Rakoczy | None | None |
kevin wonders | self | |
Kim Voss | none | |
Kipling P Mecum | None | myself and my wife |
Kirk Geahlen | none | |
Kirk Keder | GFI | |
Kleon W Baker | None | |
Konstandinos Athanasopoulos | NONE | |
Kristopher Rich | None | Self |
Kurt Hofmann | none | |
L Navara | none | |
Ladd Tucker | None | |
Lamont Grover | None | |
larry adkins | none | myself |
Larry E Tincher | none | |
larry hughes | none | |
Larry L Milton | none | none |
Larry Richards | none | |
Larry Sacks | None | |
laura thomae | none | none |
Laura Thomae | none | none |
Lawrence W Klippert | Self | |
Leo Diebold | None | myself |
Leo Jessen | CVMA 24-3 | |
Leo M Dunham | None | |
Leonard Anderson | AE Tek | |
LeRoy Herrmann | Self | |
Leslie Post | Post Farms | none |
Levi J Mendes | None | |
Levi J Mendes | None | |
Linda Absher | none | self |
Linda Villarreal | None | |
Lindle Pickering | none | |
lisa spencer | none | |
Lisa Starkweather | none | |
Louis J Berardi | none | None |
Louis J Berardi | privare citizen | Constitutioanal Minded Ciizen |
Lowell Burruss | none | |
Lowell Mills | None | Self |
Lt Col Dane E Harrel | None | |
LuAnn Hamel | none | |
Lucas McNutt | None | |
Lucas Motzny | none | |
Luke Hamilton | none | |
Luke Petit | Petit Auto Care | |
Lynette K Barker | none | |
Lynn McTaggart | Commercial Applicator | none |
Marc A Ellis | Ptivate | |
Marc R Albertario | None | None |
Marc Zappavigna | none | none |
Margie Maier | none | |
Marilyn Belousek | none | none |
Marilyn Belousek | none | none |
MARILYNN LUX | HOMEMAKER | |
Mario Ficarella | none | none |
Marisol Torres | NA | NA |
mark Hanson | none | dna |
Mark A Morrison | self | |
Mark Conton | None | |
mark hanson | dna | |
Mark Koszyk | none | |
Mark McNamara | None | |
Mark Meyers | none | |
Mark Palmisano | none | |
mark Penrod | None | None |
Mark Penrod | None | None |
Mark Smith | none | |
Mark Stratman | NA | |
Mark Sypula | none | |
Mark Thoms | Self | |
Mark Thoms | Self | |
Mark Woodshank | none | |
Martin Banks | None | |
Mary Anne Hopfinger | None | |
Mary Brummett | Buena Vista Jewelry | |
Mary Grobarek | none | none |
Mary L Dailey | None | |
Mary N Jones | None | |
Mary Paraskis | None | |
Mary Rapp | none | none |
Mary Weder | none | none |
Matlock William Kendall | Army National Guard | |
Matt Adler | NA | |
matt mills | none | |
Matt Sullivan | none | |
Matt Wilson | none | |
Matthew Adans | None | |
Matthew Barker | none | |
Matthew Helm | None | |
Matthew Lennertz | None | |
Matthew Rollins | None | |
Matthew Schultz | Fire Department | |
Max Heinz | none | |
Melissa Athanasopoulos | NONE | |
Michael | none | |
Michael adamski | none | |
Michael Anderson | none | self |
Michael Anderson | none | self |
Michael Anderson | none | self |
MICHAEL ARMSTRONG | NONE | |
Michael B White | White Distribution & Supply, Inc | |
Michael Backo | none | |
Michael Bergin | None | |
Michael C Egeland | none | |
Michael Cleary | Other | Self |
Michael Coe | none | |
Michael Cohagan | None | |
Michael D Ballard | none | |
Michael Dippel | None | |
michael domrzalski | none | |
MICHAEL E MODRUSIC | NONE | |
Michael F Casper | none | |
Michael F Field | none | Michael F Field Sharon S Field |
Michael Fulayter | Illinois Carry | |
Michael G Barkley | Barkley Funeral Chapel | |
michael hanson | none | |
Michael Holzner | None | |
Michael J Carpenter | None | |
Michael J Kelly | None | |
Michael Kelly | None | |
Michael Kleist | none | |
Michael Kleist | none | |
Michael Kleist | none | Area 51 Exotics |
Michael Lawrence | none | |
Michael Lawrence | none | |
Michael Macikanycz | Citizen | |
Michael McKay | None | |
Michael Mele | none | |
Michael Mele | none | |
Michael Metzroth | none | |
Michael Most | Southern Illinois University | |
Michael Parker | none | none |
Michael R Kindelin Sr | None | |
Michael Sawisch | None | |
Michael Sawisch | None | |
Michael T Curry | none | |
Michael Yungerman | Self | |
Michele Roberts | None | |
Michelle Sharp | none | |
Mikael jordan | None | |
Mike Bell | None | |
Mike Burkott | USAF | |
Mike Engelmann | Fog Archery of Oakwood | None |
Mike Ford | None | |
Mike Gragert | Illinois Trappers association | |
Mike Hadfield | None | None |
Mike Modrusic | None | |
Mike Myers | Retired Teacher | |
Mike OBeirne | RETIRED | |
mike rein | city of quincy | |
Mike Yanke | NONE | |
Milton Nichols | ISRA | |
Milton Perry | Hi-Tech Press, Inc. | |
monte voss | none | |
monte voss | none | |
Mr Justin Robert Triplett | none | none |
Mr Michael J Trainer | Trucking | |
mr Patrick j O connor | none | |
Mr Steve White | none | |
Mr Steve White | none | |
Nancy Sanders | None | None |
Neal Deterding | none | |
Neil Tiffin | none | |
Nicholas E Duda | None | |
Nicholas Greco | None | |
Nichole Miller | None | |
Noella Karl | none | |
NORMAN FALES | NONE | |
Norman Holtz | None | |
Norman Lankow | none | |
Norman Willis | Nome | |
pat o connor | self | |
Pat Paraskis | None | |
Patricia Banks | None | |
Paul A Schroeder Jr | NONE | |
Paul Anthony Gruszecki | Nestle Purina PetCare Company | Martha A. Gruszecki and Paul A. Gruszecki |
Paul Bronzo | None | |
Paul Childers | None | |
Paul Kelley | none | taxpayer |
Paul M Brown | DOD | |
Paul M Brown | NONE | SELF |
Paul Murphy | none | none |
Paul Romine | tax payer | |
Penny Paraskis | None | |
Pete Curry | None | none |
Peter Paraskis | None | |
Peter Scheidt | None | Self |
Philip Huff | none | |
Philip J Holt | None | |
Phillip Compton | none | none |
PHILLIP HENNING | I.D.O.C. | |
R Navara | none | |
R Bruce Bragg | APO | APO |
Ralph Jenkins | None | |
Ralph L Westlund | None | |
Ralph L Westlund | None | None |
Ralph Sprovier | Retired | |
RAMOND FONTANEZ | NONE | |
Randall Carbonneau | none | |
Randall G Kakara | none | my family |
Randall Kuta | None | |
Randall Pacha | none | |
Randall Ward Brown | None | None |
Randy Armknecht | None | |
Randy Dike | None | |
Randy E Fowler | KreilKamp Trucking | |
Randy Hjelmberg | none | none |
Randy Peterson | None | None |
Randy R Parker | None | None |
Raphael Kamner | None | None |
Raphael Kamner | None | None |
RAY CIESLAK | NONE | |
Ray Edwards | None | |
renee | none | |
Rex Richard | None | |
rhonda hart | none | |
Rhonda Linders | None | Alton IL. T.E.A. Party |
Richard Hespen | self | self |
Richard Lundeen | self | |
Richard Manthey | None | None |
Richard Phillips | None | Self |
Richard Pitman | None | |
Richard Smart | none | |
Richard T Long | none | |
Rick Tieken | None | |
Rick Walblay | None | |
Ricky L Rork | Self Employed Chemical Rep | |
Robert | None | |
Robert Alamo | NRA | NRA |
Robert Alamo | Personal | Myself |
ROBERT ARJES | NONE | |
Robert Arjes | none | |
Robert Beckett | FOID card holder | |
Robert Brandenburg | none | |
Robert C Ganze | None | |
Robert C Godawa | none | |
Robert Carrillo | None | |
Robert Chaiken | None | |
Robert Cleveland | none | self |
Robert Courtney | none | |
Robert Farris | NONE | |
robert gauley | none | |
Robert H Nelson | none | |
Robert Helmkamp | none | |
Robert Houlne | none | |
Robert Houlne | none | |
Robert Jodts | None | |
Robert M Czech | None | |
Robert Roggeveen | Auction Services Group, Inc | |
Robert Sobucki | none | |
Robert Stencel | none | |
Robert Woodcock | none | |
Robert Young | none | |
Roberto Saldivar | none | |
Rodney Brady | none | |
Rodney Brady | none | |
Roger DeVore | None | |
Roger German | none | |
Ron Belardo | None | |
ron belardo | None | |
Ron Dimitrakopoulos | None | |
RON DIMITRAKOPOULOS SR | NONE | |
Ron Sullivan | none | |
Ronald D Kim | None | |
Ronald Ghiselli | none | |
Rudolph J Villalaz | none | |
Russell E Taylor | None | Self |
Ruth A Schroeder | Hihgland pistol and Rifle Club inc | |
Ruth Schroeder | Highland Pistol and Rifle Club | |
Ryan Burmeister | none | |
Ryan Fitzpatrick | Self | |
Ryan Manly | NONE | |
Ryan Manly | NONE | |
Sam Bieri | none | |
sam kretchmer | none | |
Sandi Baum | None | |
Sarah Frankland-Searby | none | |
Scot Boulanger | none | Scot Boulanger |
Scott A McBride | NONE | SELF |
Scott Adams | None | |
Scott Bowyer | private | |
Scott Heinzeroth | none | |
Scott J Hudson | NONE | |
Scott Jackson | None | |
Scott Knoll | none | |
SCOTT RYCKEGHEM | NONE | |
Scott Sheets | None | |
Scott W Wetzel | USAF | NONE |
SCOTT ZAGRODNIK | NONE | |
Selvin Morgan | none | none |
Sharidan Koski | None | |
SHARON G ZAGRODNIK | NONE | |
Sharon L Mitchell | None | None |
Shawn miller | None | |
Shawn miller | None | None |
Shirley Steines | none | |
Sidney R Smart | none | |
Stan Schwartz | none | |
Stanley J Blyue | none | |
Stephanie Flater | none | |
stephen belknap | none | none |
Stephen Brown | none | se;f |
Stephen P Clark | none | |
Stevan Allan Miller | none | |
Steve Donavan | None | Self |
Steve Hamel | none | none |
steve olson | none | Me |
Steve Steiner | none | |
Steven A Bishop | None | |
Steven C Erickson | none | Myself as a citizen of Illinois |
Steven C Erickson | none | Myself as a citizen of Illinois |
Steven C Friant | none | |
STEVEN L ZAGRODNIK | NONE | |
Steven Landes | none | |
STEVEN M ZAGRODNIK | NONE | |
Steven Peck | None | None |
Steven Ritter | None | |
Steven Schoch | none | |
Steven Vehmeier | none | none |
Susan Slavov | NONE | |
Suzanne Clark | none | none |
Talon Burton | none | |
Tanya M Kantor | None | |
Tassos Athanas | NONE | |
TED KOSKI | NONE | |
Ted Koski | None | None |
Ted M Kantor | None | |
terry beesley | none | |
Terry Belousek | none | none |
Terry Belousek | none | none |
Terry Krause | None | None |
Terry Niven | None | None |
Terry Tucker | None | |
Theodore J Tvrdik | none | self |
Thomas Bang | None | |
Thomas Boicourt | none | none |
Thomas J Holmes | None | |
Thomas Korzeniowski | WGN TV | |
Thomas Lea | None | |
Thomas Pawelek | Concerned citizen | |
Thomas V Gentry | Private Citizen | |
Thurman Bentley | none | Thurman Bentley |
Tiko Luster | NONE | |
Tiko Luster | None | |
Tim W Bowyer | None | |
Tim W Gosteli | None | |
Tim Wortmam | none | |
timothy douglas | self | |
Timothy S Korte | Illinois Resident, Silver Creek Bowhunters | |
Todd Smith | None | |
Tom Grimes | none | |
Tom Johnston | None | |
Tom Yackley | none | |
Tony Diller | NA | |
Tony Kennedy | none | none |
Tony Kennedy | none | none |
Tony Kennedy | none | none |
Tracy Larr | Champaign Church of Christ | |
Tracy Walls | none | |
TRACY WALLS | NONE | |
Trent Horner | None | |
Troy Conner | None | None |
Troy Hanger | na | |
Troy Harding | none | |
Troy Rouse | none | |
Tyler Bocian | None | |
Tyler Bush | None | None |
Valentin Vasquez | None | |
Valerie Clark | None | |
Valerie Czech | None | |
Valinda Rowe | none | |
Vera J Erickson | non | Myself as a citizen of Illinois |
Vernon Smart | None | |
Vicki Donahue | none | |
vincent torres | none | |
W E Niedringhaus | None | Self |
W Timothy Fine | None | |
Waylena McCully | none | |
Wendy Curry | none | none |
Will Schroeder | None | |
Will Summers | None | |
William A Harrison | none | |
William Anderson | None | |
william bilotta | None | |
William C Schroeder | none | |
William Castle | none | |
William Castle | none | |
William Goetz | Self | |
William H Long | None | William H Long |
William Hanford | none | |
William Kuenkler | none | |
William L Troutt II | Southern Illinois Law Enforcement Training Corp. | |
William Lapkoff | None | |
William M Dean | Myself | |
William Mikenis Jr | None | NONE |
William Naumann | None | |
William Ott | none | |
William P Grossklas Sr | None | None |
William R Ackerman | None | |
William Roberts | none | none |
William Scully | None | |
William Shannon | None | |
william tazioli | self | self |
WILLIAM THOMPSON | none | |
William W Berkley Sr | None | None |