Name | Firm, Business Or Agency | Representing |
Hearing Date and Time: Elem Sec Ed: Adm., Lic. & Charter (H) 2/16/2022 2:00 PM |
Adam B Dean | Triopia CUSD 27 | |
Aimee Galvin | Stand for Children Illinois | Stand for Children Illinois |
Alison Maley | Illinois Principals Association | Illinois Principals Association |
Alyssa Smith | Columbia CUSD 4 | |
Angela M Simmons-Kenser | CUSD 3 Fulton County | |
Beth A Horner | High Mount School District 116 | |
Brad Polanin | Riverton CUSD 14 | Riverton CUSD 14 |
Bridget Peach | ED-RED | ED-RED |
Brink Melanie | Freeburg CCSD 70 | |
Brock D Harris | Thompsonville 174 | |
Bruce Brown | North Cook ROE | |
Carl B Carlson | Pecatonica CUSD 321 | |
Carole Allert | Black Hawk Area Special Education Distri | Black Hawk Area Special Education District |
Casey Adam | Altamont CUSD10 | |
CHAD ALLAMAN | District 50 Schools | Washington District 50 Schools |
Chad Jones | Hollis Consolidated District 328 | |
Chris Bobek | Woodland SD 50 | Self |
Chris Johnson | New Trier High School District 203 | New Trier High School District 203 |
Christi Tyler | West40 ISC 2 | Self |
Christopher Grode | Columbia CUSD 4 | |
Christopher Schroeder | West 40 ISC 2 | Self |
Christopher Spencer | Self | Self |
Christopher Tennyson | Regional Office of Education 47 | Regional Office of Education #47 |
Chuck A Milem | Erie CUSD 1 | SELF |
Cindy Gibson | Blackhawk Area Special Education District | |
Cordelia Meyer | Civic Committee of the Commercial Club of Chicago | Civic Committee of the Commercial Club of Chicago |
Darin Chambliss | Salt Fork HS | |
Darryl Hogue | River Bend CUSD 2 | |
David Andriano | Iroquois Co CUSD 9 | Iroquois Co CUSD 9 |
David Rademacher | Patoka Community Unit School District | Patoka Community Unit School District |
DeAnn Heck | Central A&M CUD 21 | |
Deanna Sullivan | Illinois Association of School Boards | Illinois Association of School Boards |
Demetra Turman | Newark CCSD 66 | Newark CCSD 66 |
Donn Mendoza | District 116 | |
Dr Craig M Doster | Beach Park School District 3 | Beach Park School District 3 |
Dr Teresa Hill | South Holland School District 151 | South Holland School District 151 |
Dustin Nail | Damiansville School Dist 62 | Dustin Nail |
Dwight E Stricklin | Lincoln Comm High School | |
Ed Fletcher | Monmouth-Roseville CUSD | |
Emily Warnecke | Illinois Association of School Administrators | IASA |
G Tito Quinones | Chicago Public Schools | Chicago Public Schools |
Gil Gibori | Avoca 37 School District School Board | |
Gina Sierra | West40 | |
Janean Friedman | Emmons School District 33 | |
Jason Stabler | Bureau Valley CUSD 340 | Schools |
Jay P Smith | Gifford CCSD 188 | Gifford CCSD 188 |
Jayme K Tighe | West40 Intermediate Service Center | Self |
Jean Neal | Georgetown Ridge Farm CUSD 4 | |
Jeff Fetcho | Hamilton County CUSD 10 | |
Jeff Feyerer | Fairview School District 72 | Self |
Jeffrey Hill | Morton Community Unit School District 709 | Morton Community Unit School District 709 |
Jeffrey R Strieker | Marissa CUSD 40 | |
Jelani Saadiq | Advance Illinois | Advance Illinois |
Jennifer Figurelli | LEND SCOPE IHSDO | LEND SCOPE IHSDO |
Jera Pieper | FJSPED | Special Exication |
Jill Barger | Geff Grade School | |
John Bryk | Orland School District 135 | |
John Burkey | LUDA | Large Unit School District Association |
John Joseph Byrne | Mount Carmel High School | |
John Milosovic | West 40 ISC 2 | Self |
Jon Bartelt | Bloomingdale School District 13 | Bloomingdale School District 13 |
Julie A Bullard | Anna District 37 | |
Julie L Kraemer | Hutsonville CUSD 1 | Hutsonville CUSD 1 |
Kaine Osburn | Avoca School District 37 | |
Karen L Beverlin | Special Education Association of Peoria County | Special Education Association of Peoria County |
Karen Tiemann | West40 Regional Safe Schools Program | Self |
Kate Donegan | Kenilworth 38 | Kenilworth School District |
Kenneth Schwengel | Stewardson-Strasburg CUSD 5A | |
Kevin Jauch | Regional Office of Education 5 and North Cook Intermediate Service Center | Regional Office of Education 5 and North Cook Intermediate Service Center |
Larry D Maynard | Oakwood CUSD No. 76 | |
Laura A O'Donnell | Olympia CUSD 16 | Olympia CUSD 16 |
Lauren Hummel | Township High School District 211 | |
Lefvia Marrero | West40 | Self |
Linda Kowalski | Triad School District 2 | |
Madeline McCune | Illinois Association of School Administrators | Illinois Association of School Administrators |
Marc Campbell | Dixon Public Schools 170 | Dixon Public Schools #170 |
Marc Tepper | Kildeer School District 96 | Kildeer Countryside Community Consolidated District 96 |
Margaret Clauson | School District 69 | |
Margo Empen | Dixon Public School District 170 | Margo Empen |
Maria-Elena Agrela | West40 ISC2 | Self |
Marjorie | East Peoria CHSD 309 | East Peoria CHSD 309 |
Mark Cohen | Mokena School District 159 | |
Mark Halwachs | Carrollton CUSD 1 | Carrollton CUSD 1 |
Matthew Klaska | Vit2.org | VIT CUSD #2 |
Matthew Noyes | Triad School District | |
Merryl Brownlow | Palos Heights District 128 | |
Micheal DeBartolo | Community Consolidated School District 21 | |
Mike Burns | KCSD Board of Education | |
Nathaniel Wilson | Herrin CUSD 4 | |
Nicole Pieranunzi | West40 ISC | Self |
Patrick Hatfield | Leyden High School District 212 | Leyden High School District #212 |
Patrick McDermott | Freeport School District 145 | Self |
Paul T Deters | School District | |
Paula Markey | West Central CUSD 235 | |
Phil Cox | Salt Fork CUSD 512 | Salt Fork CUSD 512 |
Raul Gaston | Jefferson Middle School | Jefferson Middle School, District 45, Villa Park and IPA |
Rich Faivre | Earlville Community Unit School District 9 | |
Rob G Pipher | Prairie du Rocher CCSD 134 | Prairie du Rocher CCSD 134 |
Robert Mathew Plater | Havana CUSD 126 | Havana Community Unit District #126 |
Robert Richardson | Hoopeston Area CUSD 11 | |
Robert S Owsley | Gillespie CUSD 7 | |
Ron McCord | Rock Falls THSD 301 | Rock Falls THSD 301 |
Ron O'Connor | CCSD59 | Self |
Sandy Ozimek | Fox River Grove Consolidated School District 3 | |
Sarah Emery | ROE 20 | |
Scott A McConnell | self | self |
Scott D Riddle | Community Unit School District 4 Mendon | Community Unit School District 4 Mendon |
Scott Doerr | Nokomis CUSD 22 | Nokomis CUSD #22 |
Scott Rowe | Huntley Community School District 158 | Huntley Community School District 158 |
Scott Thompson | IASA | |
Sean Nugent | Maercker School District 60 | Maercker School District 60 |
Shane R Schuricht | Shelbyville CUSD 4 | Shelbyville CUSD 4 |
Shannon Duling | Princeville CUSD 326 | Board of Education, Princeville CUSD #326 |
Shelly Clover-Hill | Shawnee CUSD 84 | |
Sumitrajit Dhar | Self | |
Suzanne Sands | Lake Forest District 67 School Board and TrueNorth Educational Cooperative 804 | |
Tammy Raffen | West 40 ISC 2 | Self |
Tammy S McCollum | Akin CCSD 91 | |
Tip Reedy | Williamsville CUSD 15 | |
Tom Frazier | Bloomington Area Career Center EFE 350 | |
Travis McGuire | Hinckley-Big Rock CUSD 429 | Hinckley-Big Rock CUSD 429 |
Victor White | Retired superintendent of Prairieview-Ogden CCSD197 | |
William J Fritcher | Neoga CUSD 3 | |